Je jeden z mála lidových prostředků proti četným chorobám, které se u člověka vyskytují
Česnek působí proti usazování látek v cévách, proto je o česnek jako rostlinu velý zájem
Kdo se většinou přesvědčil o účincích sám na sobě, ten zůstává věrný česneku po celý život
Česnek je pro svou sílu ceněný již od nepaměti a dnešní studie jen dokazují jeho úžasné farmakologické vlastnosti a všestrannou použitelnost v rámci prevence. Mnoha lidem však česnek nevyhovuje v syrovém stavu, kvůli svému specifickému aroma.
Česnek je vytrvalá rostlina obsahující vázané silice, sloučeninu aliin, vitamíny, minerály a látky inzulínových vlastností. Mezi další účinné látky, které česnek obsahuje, je nutno uvést glutamylpeptidy, steroidní a triterpenové saponiny, lektiny, flavonoidy, polysacharidy, selen a další. Rostlina v sobě hromadí také velké množství jódu. Největší množství účinných látek je koncentrováno v cibulce skládající se z pacibulek krytých obalem z bílých šupin.
Česnek má antimikrobiální a antimykotický účinek (zastavuje množení baktériií a virů, působí i proti parazitům). Tento účinek hraje pozitivní roli při chřipkových onemocněních, u kterých zvyšuje pocení a zlepšuje odkašlávání (proto je doporučován i jako doplněk při onemocněních horních cest dýchacích, jako je chronický zánět průdušek či katar horních cest dýchacích).
Česnek se dále podílí na snižování srážení trombocytů a zvýšení fibrinolytické aktivity, čímž snižuje srážlivost krve a tím zabraňuje tvorbě sraženin v krevním systému (způsobuje to jedna z účinných složek česneku - ajoen). Dále byla prokázána schopnost snižovat hladinu krevního cukru.
Více zde: http://www.procesnek.cz/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz |